[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Hakkında

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image source=”external_link” external_img_size=”550×550″ alignment=”center” custom_src=”http://www.parinyakupyan.com.tr/wp-content/uploads/2019/02/parin-yakupyan-hakkinda.jpg”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

İstanbul doğumludur. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Maliye Bölümü’nden mezun olmuştur. 1988-2005 yılları arasında tekstil sektöründe finans ve muhasebe bölümlerinde yöneticilik yapmıştır. 2000 yılında doğan ikiz bebekleri kendisine yepyeni bir dünyanın kapılarını açmış ve anneliğin çok farklı ama bir o kadar da kutsal şeklini yaşamaya başlamıştır. İkizlerden birine 2002 yılında konan otizm tanısıyla tüm ailelerin geçtiği süreçlerden geçmiştir. Şaşkınlık ve reddetme döneminden sonra yapılması gereken çok şeyin olduğunu fark ederek, tüm profesyonel ve sosyal yaşamını yeniden gözden geçirmiştir. Tanıyı aldıktan 5 yıl sonra sektördeki eksiklikleri görerek eşi Dr. Garbis Yakupyan ile birlikte sektörde 2003 yılından beri bulunan bir eğitimci beraberliği ile hem oğluna daha faydalı olmak, hem de tüm çocuklara daha iyi hizmet sunmak için Algı Eğitim Öğretim Hizmetleri Tic. Ltd. Şti.’ ni kurmuşlardır. Şu an bu merkezde yöneticilik yapmaktadır. Merkeze gelen ve görüştüğü tüm ailelere en doğru bilgileri verebilmek için çeşitli eğitim, seminer ve kongrelere katılmaktadır. ABA alanında İngiltere’den gelen ABA Uzmanı Nicola Stanley’den ABA uygulamaları konulu eğitimi almıştır.
Son olarak da ABA Uzmanı Nükte Altıkulaç’ın verdiği 5 modülden oluşan 40 saatlik eğitim seminerlerine katılmış ve ABA terapisi eğitim sertifikasını almaya hak kazanmıştır. 2002 yılından bu yana, uzun bir maratonda koşmakta olan bir anne ve bir profesyonel olarak çocukların en büyük gelişimlerinin erken tanı ve yoğun eğitim ile başarıldığına inanmaktadır.
Otizmin sesi #garennce hashtagi ile video ve yazılar paylaşmaktadır. İncelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Üye Olduğu Kurumlar ve Çalışmaları

[/vc_column_text][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]

  • Otizm Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi
  • Türkiye Otizm Meclisi Üyesi
  • ÖÇED Yönetim Kurulu Başkanı
  • Algı Grup

[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]

  • Özel Özel Eğitim Kurumları Derneği
  • Engelli Çocuk Hakları Ağı Üyesi
  • Dadyan Okulundan Yetişenler Derneği
  • İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Mezunlar Cemiyeti

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row]