ÖÇED EÇHA’nın toplantısına katıldı

29-30 Eylül 2018 tarihlerinde Dedeman Bostancı Hotel’de gerçekleştirilen Engelli Çocuk Hakları Ağı (EÇHA) Kurulu toplantısına ÖÇED adına 1. gün Yönetim Kurulu Başkanı Parin Yakupyan, 2. gün ise Yönetim Kurulu üyesi Emine Eşki Araslı katıldı.

Avrupa Birliği tarafından fonlanan, Batı Balkanlar ve Türkiye’de “Çocukların şiddetten korunması ve engelli çocukların sosyal içermesinin desteklenmesi projesi” kapsamında, Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) Türkiye’nin destekleriyle faaliyetlerini gerçekleştiren EÇHA’nın üye sayısı 62’ye ulaştı.

Bu haftaki toplantıya 47 STK’dan 66 kişi katılım sağladı. İlk gün STK’ların kendilerini tanıtmalarıyla başlayan program, güncel durum değerlendirmesi ve ortak hareket planı oluşturulması ile devam etti. Süleyman Akbulut ve Hakan Özgür’ün sunumlarıyla idari başvuru yöntemleri ve dilekçe oluşturma konuşuldu. Örnek hazırlanan dilekçeler ile toplantının birinci günü sona erdi.

İkinci gün STK tanıtımları ve lobi çalışmaları eğitimi ile başlayan gün, lobi faaliyetleri için atölye çalışmaları ile devam etti. Sosyal medya eğitimi, atölye çalışmaları, sunum ve değerlendirmeler ile son buldu. Ayrıca günün sonunda “Sosyal medya nedir ve nasıl kullanılır?” da anlatıldı.

Kaynak

  • Öçed yayınlandı.