Bilgi Üniversitesi’nde Dünya Engelliler Günü Etkinliklerine Katıldık

3 Aralık Dünya Engelliler Farkındalık Günü’nden hareketle İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde buluştuk ve aramızda “engel” yok dedik.
Üniversitenin Santralistanbul Kampüsü’nde özel gereksinimli bireyler, Doğa Koleji ve Bilgi Üniversitesi Öğrencileri birlikte resim, el sanatları, fiziksel aktivite workshoplarına katıldılar.


İşaret Dili eşliğinde İstiklal Marşı okuyarak ve saygı duruşunda bulunarak başladığımız etkinlikte açılış konuşmasını İstanbul Bilgi Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Aslı Tunç gerçekleştirdi.
Tomurcuk Özel Eğitim’den Övgü Yılmaz ve Özel Çocuklar Eğitim ve Dayanışma Derneği’nden Şila Şemin bize bir şiir dinletisi yaptılar.
Müze alanında çocuklarımızın resim sergileri açılırken, ÖÇED’in Özel Ailelerden Özel Hikayeler Sergisi de alanda yer buldu.
Öğleden sonra ise karşılıklı fikir alışverişinde bulunduğumuz panelimiz için bir araya geldik “Biz Olmadan Bizim Hakkımızda Asla!” dedik. Prof. Dr. Dilara Fatoş Özer’in Moderatörlüğünde gerçekleşen panelde ÖÇED Başkanı Parin Yakupyan, Tomurcuk Kooperatifi Ortağı ve Kurum Müdürü Yasemin Güler Arınel, Tomurcuk Özel Eğitim Merkezi Öğrencisi Dila Arınel ve CP’li Çocuk Annesi Didem Sibel Dalda söz aldılar.

Başta Prof. Dr. Dilara Fatoş Özer olmak üzere, 6 Aralık tarihinde gerçekleşen bu etkinlikte buluşmamız için emek veren herkese ve etkinlikte yer alan tüm paydaşlarımıza çok teşekkür ederiz